• Kreuj własną rzeczywistość!
  • kontakt@redfish.org.pl

Zalety aparatów bezlusterkowych z aktualnej oferty firmy Canon

Zalety aparatów bezlusterkowych z aktualnej oferty firmy Canon

Aparaty bezlusterkowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. I dziś w tym artykule postaramy się zrozumieć dlaczego. Przygotowaliśmy dla Was kilka niezaprzeczalnych zalet aparatów bezlusterkowych.

Waga
Różnica w wadze między lustrzanką a bezlusterkowcem jest często nieistotna. Jasne, Canon EOS M100 będzie mniejszy niż na przykład Canon 5D mark III, ale to dlatego, że rozmiar sensora, a co za tym idzie waga obiektywu, są inne. Porównajmy kilka modeli lustrzanek z aparatami bezlusterkowymi:

Aparaty lusterkowe  Aparaty bezlusterkowe
EOS 4000D 436g EOS M100 302g
EOS 800D 532g  EOS M6 390g
EOS 80D 730g EOS M5 427g
EOS 6D mark II 765g EOS M50 387g


Czasami, podczas długich sesji fotograficznych, liczy się każdy gram. Waga sprzętu może mieć duże znaczenie podczas podróży na wakacje, zwłaszcza jeśli przewozisz go w bagażu podręcznym.

Rozmiar

Aparaty bezlusterkowe są mniejsze niż lustrzanki cyfrowe. Jednak pomimo zmniejszenia rozmiarów, aparaty bezlusterkowe nadal nie mieszczą się w kieszeni użytkownika. Robienie zdjęć miastu i jego mieszkańcom podczas podróży jest często łatwiejsze z aparatem bezlusterkowym, ponieważ jest on mniejszy i mniej irytujący dla mieszkańców.

Duża prędkość fotografowania
Prędkość większości dostępnych obecnie aparatów bezlusterkowych jest szybsza niż innych popularnych modeli DSLR! Oto kilka przykładów tego twierdzenia:

EOS M50 - 10 klatek na sekundę

EOS M100 - 6,1 kl.

EOS M5 i EOS M6 - 7 kl.

W tym samym czasie prędkości lustrzanek cyfrowych wahają się od 3 do 16 klatek na sekundę.

Autofokus

Wszystkie aparaty bezlusterkowe Canon z obecnej linii są wyposażone w technologię Dual Pixel CMOS AF. Jest to wbudowany w czujnik, wykrywający fazę system autofokusa (AF), który został opracowany w celu zapewnienia płynnego, ultraszybkiego ustawiania ostrości w filmach z poruszającymi się obiektami, a także szybszego autofokusa podczas fotografowania w trybie Live View.

Ta opracowana przez firmę Canon technologia zapewnia profesjonalnie wyglądający efekt płynnego przenoszenia ostrości w miarę zbliżania się obiektu do widza, dzięki czemu obiekt pozostaje ostry na rozmytym tle - co jest cechą charakterystyczną nagrań wideo EOS.

Silent

Aparaty bezlusterkowe nie są w 100% ciche, ale są znacznie cichsze niż lustrzanki. Jest to istotna zaleta w przypadku fotografowania wydarzeń takich jak śluby, przedstawienia teatralne itp.

Adaptacja obiektywów z innych systemów

Wszystkie aparaty bezlusterkowe firmy Canon mają ten sam elektroniczny system sterowania EOS, co lustrzanki cyfrowe firmy Canon. Dzięki temu każdy użytkownik może używać praktycznie wszystkich obiektywów Canon. Ponadto firma Canon wprowadziła adapter mocowania Canon EF-EOS M, dając każdemu konsumentowi dostęp do najszerszej na świecie gamy obiektywów.

 

Udostępnij:

Polecamy

Przeczytaj