• Kreuj własną rzeczywistość!
  • kontakt@redfish.org.pl

Co fotografować w Lizbonie ?

Co fotografować w Lizbonie ?

 

4 rzeczy do sfotografowania w Lizbonie


1. Widok z góry zamku São Jorge

Jeśli jesteś fanem niewiarygodnych widoków, musisz odwiedzić Castelo de São Jorge, położony na jednym z najwyższych wzgórz w Lizbonie i cieszyć się widokiem na rzekę Tag, na który pozwala ten zabytek.

Wspaniałe widoki, na które pozwala ten zabytek, są doskonałym wprowadzeniem do tego miasta, które skrywa tak wiele tajemnic.

2. Spacer po Alfamie

Dzielnica Alfama leży tuż pod zamkiem. Pozwól sobie zgubić się w wąskich uliczkach i krętych zaułkach, a zostaniesz nagrodzony starymi kościołami i ukrytymi placami. Jest tu mnóstwo kawiarni i miejsc, gdzie można zjeść tradycyjną i niedrogą przekąskę.

Jest to jedna z najstarszych dzielnic miasta, dzięki czemu poczujesz się jak w typowej portugalskiej wiosce, w samym centrum nowoczesnej Lizbony. Coś nie do opisania.

3. Przejazd tramwajem do centrum

Czujesz się zmęczony? Wybierz się na przejażdżkę tramwajem do serca Lizbony, Baixa.
Nie brakuje tu małych sklepików i kawiarenek, idealnych miejsc, by kupić pamiątki dla bliskich i zregenerować siły po spacerze. Skorzystaj z okazji, aby spróbować tradycyjnych pastéis de nata (tarty z kremem) lub wspaniałego pão de Deus (chleba Bożego).
Szukasz czegoś pożywnego i pozbawionego poczucia winy? Zatrzymaj się w Liquid, pełnym smoothies i zdrowych opcji. Jeśli wolisz coś świeższego (i bardziej kalorycznego!), spróbuj prestiżowych lodów Santini. Uważane przez wielu za prawdziwe włoskie lody w Lizbonie.

4. Zakończ wieczór z Fado

Melancholijne i inspirujące fado jest częścią kultury Lizbony i obowiązkowym punktem programu, jeśli jesteś turystą w tych stronach. Oprócz degustacji typowej gastronomii i wina, będziecie mieli okazję rozkoszować się tą piękną melodią.
Opcji jest mnóstwo, a Klub Fado jest jednym z najpopularniejszych. Miejsce, które odwiedziły takie nazwiska jak Isabel Allende, Caetano Veloso czy Woody Allen.

Jest tak wiele, co pozostaje do odkrycia

Emblematyczna Praça do Comércio jest również punktem orientacyjnym, który warto odwiedzić w Lizbonie, podobnie jak ogrody Torre de Belém czy okolice Fundacji Calouste Gulbenkian.
Jeśli zatrzymasz się przy Praça do Comércio, zjedz lunch lub kolację w restauracji znanego szefa kuchni Cordeiro, na posiłek pełen tradycji i autentycznego portugalskiego smaku.

Przejdź przez Arco da Rua Augusta i pozwól sobie na przyjemny spacer. Zatrzymaj się, aby odwiedzić Muzeum Projektowania i Mody (MUDE), a następnie udaj się do Praça dos Restauradores. Jeśli macie czas, wybierzcie się na Avenida da Liberdade, gdzie znajdziecie wszystkie luksusowe sklepy!

To miasto zbudowane na siedmiu wzgórzach nadal ma niezliczone miradouros, które musisz odwiedzić, aby uzyskać zapierające dech w piersiach widoki na Tag i miasto.

Uzyskaj najlepsze zniżki na hotele w Lizbonie tutaj!

Zobacz także:

  • Schroniska na niezapomniany weekend dla dwojga
  • 10 najlepszych dachów w Lizbonie
  • Najlepsze restauracje sushi w Lizbonie
  • 10 dobrych i tanich restauracji w Lizbonie

Udostępnij:

Polecamy

Przeczytaj