• Kreuj własną rzeczywistość!
  • kontakt@redfish.org.pl

Jak szybko i sprawnie umyć okna na wiosnę?

Jak szybko i sprawnie umyć okna na wiosnę?

Mycie szyb to ciężka praca, która dodatkowo zajmuje sporo czasu więc mało kto to lubi. Czasami płyn do mycia nie wystarczy dlatego warto wiedzieć jak to efektywnie oraz szybko zrobić.

Słońce czy wiatr

Wiosenne porządki można robić w różnym momencie. Meble wycieramy szmatką i preparatem, odkurzaczem sprzątamy podłogi, jednak okna wymagają odpowiedniej pogody. Jeśli chcemy to robić w pełnym słońcu skończy się smugami a im cieplejsza szyba tym trudniejsza do czyszczenia.

Mycie okien zaczynamy od ram. Wystarczy miska z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Po zimie na pewno na ramie będzie sporo kurzu, który trzeba usunąć mokrą szmatką. Po myciu osuszamy czystą ściereczką i bierzemy się za szyby. Najpierw woda z detergentem i zmywamy brud, potem osuszamy i wykorzystujemy dopiero preparat do okien.

Jeśli ktoś nie chce wykorzystywać płynów ze sklepów może wykonać je samodzielnie. Wykorzystujemy ocet, dodajemy cytrynę, aromaty kwiatowe. Wodę łączymy z octem, dodajemy sok z cytryny i będziemy mogli uzyskać faktycznie wydajny płyn, który zdziała cuda na oknach.

Gadżety dla wygodnych

Przy myciu okien można stracić sporo energii. Jeśli będzie to mycie będzie w całym domu to można sięgnąć po gadżety, które to ułatwią. Pojawiają się specjalne myjki z regularną siłą ssania, dzięki którym będzie można sprawnie usuwać brud. Okna mogą być prawdziwą wizytówką domu, dlatego faktycznie o ich odpowiednią czystość będzie warto zadbać. Odkurzacz Electrolux - porównanie z innymi odkurzaczami.

Udostępnij:

Polecamy

Przeczytaj