• Kreuj własną rzeczywistość!
  • kontakt@redfish.org.pl

Jakie produkty muszą znaleźć się w lodówce latem?

Jakie produkty muszą znaleźć się w lodówce latem?

Letnie temperatury nie będą sprzyjać gotowaniu skomplikowanych potraw. W tym okresie lepiej będzie stawiać na prostą kuchnie, która opiera się na warzywach i owocach, które nie będą wymagały przygotowywania długiego. Warto wiedzieć jakie produkty powinny być w lodówce, by latem przyrządzać potrawy, które będą zdrowe.

Surowe warzywa – ważne dla zdrowia

Lekkostrawna dieta opiera się głównie na warzywach. Latem warto umieścić ich dużo w jadłospisie. Szczególnie warzywa surowe, ponieważ w takiej formie dostarczają one dużo witamin i minerałów. Z takich warzyw można przygotować zdrową sałatkę albo traktować jako bazę do drugiego śniadania, bądź też do lekkiej kolacji.

Słodycz z owoców

Lato to pora, która przynosi nam wiele smacznych owoców. One również mogą stanowić uzupełnienie zdrowej diety. Mają jednak sporo cukru, dlatego z ilością owoców przesadzać się nie powinno. Jednak z drugiej strony będą lepszą opcją niż słodycze.

produkty letnie

Postaw na ryby

Letnie obiady to nie tylko chłodne potrawy. Świetnie sprawdzą się także lekkie dania na ciepło jak takie przyrządzane na parze. Tutaj dobrym wyborem będzie np. ryba, która dostarcza dużo białka, witaminy i mikroelementy.

Moc ochładzania

Chińska medycyna zakłada, że dobre samopoczucie można uzyskać stosując dietę dopasowaną do pory roku. Zasady wyznaczają pięć grup potraw, które ochładzają albo ogrzewają organizm. Latem dobrze będzie stosować produkty, które obniżą temperaturę takie właśnie jak warzywa, owoce, ryby, nabiał, nasiona dyni, pszenica.

 

Udostępnij:

Polecamy

Przeczytaj